Sztuka w Kępicach

Sztuka w Kępicach

Już wkrótce w Kępicach zostanie otwarta galeria, w której będą prezentowane prace mieszkańców naszej gminy. To będzie miejsce wypełnione wieloma pracami z różnych dziedzin artystycznych. Ale to nie wszystko. – Chcemy zadbać nie tylko o przestrzeń do prezentowania lokalnych dzieł, ale zależy nam na niepowtarzalnym klimacie – zdradza Małgorzata Laskowska, prezes Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To właśnie KOSiR będzie organizatorem galerii i poprowadzi jej działalność. – Zależy nam, aby mieszkańcy naszej gminy znaleźli tu miejsce do prezentowania swoich prac w przyjaznych warunkach. Dlatego zachęcamy wszystkich do kontaktu z nami – zaprasza prezes Laskowska. Jak zapewniają samorządowcy, każdy z twórców znajdzie tu miejsce dla siebie. Ważne, aby nasi artyści odważyli się zaprezentować swoje prace. – Niektórzy z różnych przyczyn tworzą do przysłowiowej szuflady, nie dając szansy innym na artystyczne doznania. Chcemy to zmienić, dlatego zapraszamy naszych lokalnych artystów, aby skorzystali z naszej oferty i zaprezentowali swoją twórczość szerszej publiczności – dodaje Małgorzata Laskowska.

Ponadto prace będą prezentowane na stronach internetowych, co znacząco poszerzy krąg potencjalnie zainteresowanych nabywców. Zachęcamy zatem do kontaktu – Justyna Zimny, tel. 660 543 775, e-mail: kosir@kepice.pl